+355 4 224 8981

asparagu

me i miri per melcine

Publikuar më 25 Shkurt 2016, në Super Ushqime

Sivjet jemi prane prodhimit te asparageve te cilet jane mbjelle para2 vitesh. Ndryshe nga asparaget qe gjejme zakonshem ne treg, keta jane me te holle por kane shume shije.

Ky zarzavat eshte nder me te cmuarit per melcine. Ai ka nje shije te vecante dhe perben nje pjate shoqeruese shume te mire. Ne ju keshillojme ta gatuani ne avull per te ruajtur sa me shume vlerat ushqyese. E marinoni me pak kripe, piper dhe vaj ulliri.