+355 4 224 8981

Salca Detoks

Me koliander te fresket dhe Matcha jeshile, largon metalet e renda

Publikuar më 22 Mars 2016, në Super Ushqime

Sekretet kurative te koliandrit

A e dini se…

Koliandri ka veti te pastroje trupin tone nga metalet toksike ne nje kohe prej vetem 3 javesh?!

Burimet e metaleve te renda

 • ushqimet e trajtuara me pesticide dhe kimikate
 • deodorantet e zakonshem
 • medikamente te ndryshme
 • enet e gatimit prej alumini
 • vaksinat
 • konsumi I peshkut dhe prodhimeve te detit
 • cigaret
 • produktet e kozmetikes
 • objektet plastike

Si vepron koriandri ne shendetin tone?

 •  detoksifikues i fuqishem
 • antioksidues i fuqishem
 • kunder plakies
 • kunder ankthit
 • kunder diabetit
 • permireson gjumin
 • anti-bakterial & mykotik i fuqishem
 • lufton anemine
 • i pasur ne vitamina A, K, C dhe Hekur

Salca detoks – zgjedhja ideale per mengjesin

Salca “Detoks” permban ne perqendrim te larte lende ushqyese si:

 • fibra
 • aminoacide
 • acide lyrore omega 3, 6
 • magnez
 • hekur
 • kalcium
 • zink
 • selenium
 • klorofil

Perberja e salces “detoks”

 • Koliander te fresket, organik
 • Spinaq & majdanoz organik
 • Fara lule dielli, kungulli, lini, te zeze, chia, lulekuqe
 • Arra brazili
 • Bajame
 • Leng limoni te fresket
 • Vaj ulliri ekstra te virgjer
 • Matcha Jeshile orgaike

Vetite ushqyese te salces “detoks”

 • Pastrim te trupit nga metalet e renda
 • Permiresim te yndyrnave ne gjak
 • Balancim me te mire te sheqerit
 • Ulje te presionit te larte te gjakut
 • Renie ne peshe ne saje te stimulimit te metabolizmit
 • Forcim te imunitetit
12669635_937958019624241_1557487389947309031_n

Perdorimi

Vendosni 2-3 luge te vogla salce ne 1 fete buke thekre dhe konsumojeni cdo mengjes esell. Kjo salce duhet te perdoret ne vazhdimesi te pakten 3 jave qe te kete rezultat te dukshem ne pastrimin e trupit nga metalet e renda si merkuri.
Nese deshironi te shihni rezultatet konkretisht, kryeni nje analize te urines perpara se te filloni konsumin e salces dhe riperseriteni ne fund te javes se para, ne fund te javes se dyte dhe ne fund te javes se trete. Nese niveli I merkurit ne urine vjen ne rritje do te thote qe koliandri ka vepruar sic duhet.