+355 4 224 8981

nje sallate kunder anemise

e pasur ne hekur dhe vitamine C

Publikuar më 22 Shkurt 2016, në Super Ushqime

Panxhar, thjerrza, kuinoa, karrota, spinaq dhe bajame eshte sygjerimi im per kedo qe ka mungese hekuri, te rritur dhe femije!

perberesit:

 • 1 panxhar te grire ne rende (te pa gatuar)
 • 1/2 kupe thjerrza te ziera
 • 1/2 kupe kuinoa te zier
 • 1 karrote
 • 1 kupe spinaq te vogel te grire
 • pak bajame te grira
 • pak avokado (jo e domosdoshme)

  per salcen:

  -3 luge te medha uthull molle
  -2 luge te medha leng limoni jeshil
  -2 luge te medha vaj ulliri
  -2 luge te medha mjalte
  -1 luge te madhe nenexhik te grire
  -1/2 luge mustrade
  -kripe, piper