+355 4 224 8981

10 ciftet me te suksesshme te ushqimeve

Kur 1+1 bejne 3!

Publikuar më 10 Mars 2016, në Këshilla

Kombinimi me i shendetshem i ushqimeve

Disa ushqime perforcojne vlerat e njeri tjetrit kur merren se bashku. Keto jane 10 ciftet me te suksesshme te ushqimeve:

  1. salmon + turmerik (kurkuma) = super mbrojtje kunder inflamacionit dhe artritit.
  2. domate + vaj ulliri = kunder kancerit te gjirit, prostates dhe semundjeve te ndryshme.
  3. fasule te zeza + speca te kuq = pro imunitetit dhe kunder anemise.

  4. veze + mango ose qitro = kunder rrudhave te lekures.

  5. 5. brokoli + domate = kunder kancerit.

  6. caj jeshil + limon = pro zemres se forte.

  7. kafe + kanelle = pro dobesimit.
  8. 
caj jeshil + piper i zi = kunder dhjamit te barkut.
  9. 
salmon + spinaq = kunder rritjes se kancerit
.
  10. peshk + hudher = kunder hipertensionit, kolesterolit dhe inflamacionit.