+355 4 224 8981

Cfare do shijonte me shume ne nje mbremje te ftohte

Supe me qiqra dhe geshtenja

Publikuar më 10 Mars 2016, në Receta

Supe me qiqra dhe geshtenija

I ftohti dhe shiu na predispozojne te konsumojme ushqime te lengshme, te ngrohta dhe qe na japin energji, duke na zbutur aparatin tretes dhe rruget e frymemarrjes. Kombinimi i geshtenjave me qiqra ofron nje vakt te kompletuar. Ja si ti shijoni bashke:

Perberesit

  • 2 hudhra
  • 2 tufa rozmarine (te plota)
  • 4 gjethe sherebele te fresket ose 1 luge te vogel te thare
  • 1/3 filxhan vere te bardhe
  • 400gr qiqra te ziera
  • 200gr geshtenja te ziera ose te pjekura
  • kripe, piper

Pergatitja

  1. Gatuani hudhrat me vajin e ullirit, rozmarinen dhe sherebelen ne temperature mesatare. Kur hudhra te zbutet i shtoni veren, e lini pak sekonda sa te avulloje dhe me pas i shtoni gjysmen e qiqrave dhe uje te ftohte.
  2. Gjysmen tjeter te qiqrave i bluani sa te behen si pure dhe i bashkoni me pjesen tjeter. I shtoni dhe geshtenjat dhe i zieni deri sa lengu te trashet disi.
  3. I largoni tufat e rozmarines dhe sherbejeni.

PS: nese nuk gjeni geshtenja, mund ti zevendesoni me pak patate te vogla te kuqe.

Ju befte mire dhe gjume te embel!