+355 4 224 8981

Koha e zierjes ne avull per perimet

Minutat qe jane te nevojshme per merimet te ziejne ne avull, si dhe me cfare kombinohen me se miri per te permiresuar shijen e tyre!

Publikuar më 5 Shtator 2013, në Super Ushqime

Koha e zierjes ne avull per perimet

Ne tabelen e meposhtme do te gjeni minutat qe jane te nevojshme per merimet te ziejne ne avull, si dhe me cfare kombinohen me se miri per te permiresuar shijen e tyre!

Agjinaret: 20-25min - Vaj ulliri, kripe, piper

Asparaget: 7 -13min - Vaj ulliri, lekura limoni

Mashurkat: 4-7min - Vaj ulliri, lekure limoni, fara susami

Panxhari: 30 - 35min - Trumze

Gjethet e panxharit: 7-10min - Vaj ulliri

Brokoli, e gjithe lulja: 8 - 12min - Vaj ulliri, leng limoni, fara kungulli

Laker Brukseli, e plote: 8 - 15 - Trumze te fresket

Karrota te prera: 7 - 10min - Mjalte me kanelle dhe xhinxher

Lule laker: 5-10min - Leng limoni

Presh: 5- 8min - Salce vinegret

Bamje: 6 - 8min - Leng limoni, majdanoz te fresket, qepe te njoma te kaluara ne vale

Bizele: 2 - 4min - Erza te njoma ose leng limoni

Patate: 8 - 12min - Majdanoz ose rozmarine ose koper te njome

Spinaq, gjethe te plota: 3 - 5min - Vaj ulliri, hudher, fara susami

Kungull I verdhe: 7 - 10min - Mjalte, leng limoni dhe rozmarine

Patate e embel e prere ne kubuike: 8 - 12min - Mjalte dhe leng limoni

Kunguj jeshil te prere: 5 - 8min - Vaj ulliri, leng limoni, erza te njoma