+355 4 224 8981

Menu Speciale

"Blerina Diet" ofron paketen ushqimore "SUPERMENU" i cili synon ne:

 • Renie ne peshe
 • Forcim te sistemit imunitar
 • Rritje te forces antioksidante te trupit
 • Mbrojtje te sistemit kardiovaskular

SUPER MENU vlen ne pergjithesi per te gjithe ata qe vleresojne faktin se "shendeti eshte mbi te gjitha" dhe ne vecanti per te gjithe ata qe:

 • Jane mbipeshe
 • Perjetojne stres ne menyre te vazhdueshme
 • Ushqehen ne menyre te crregullt
 • Jane duhanpires
 • Ndjehen te lodhur vazhdimisht
 • Jane meshkuj mbi moshen 40 vjec
 • Jane gra ne menopauze

Dreka

Pjate kryesore & sallate te bollshme

Cdo dite ndryshe!

Pasdite

Sanduic te ndryshem

Te pakten 8 lloje gjethesh vendosen ne sallatat speciale!

Darka 

sallate, antipaste, frut

Dieta speciale

Filozofia

ENERGJI - VITALITET - BUKURI!

E BAZUAR MBI PARIMET E DIETES MESDHETARE. PERZGJEDHJE E USHQIMEVE NE GJENDEJEN E TYRE NATYRALE DHE GATIM I LEHTE!
USHQIM I PASTER, I SHIJSHEM, I LARMISHEM DHE MBI TE GJITHA I SHENDETSHEM!

E PASUR NE:

 • fibra bimore 
 • minerale
 • vitamina, antioksidant & fitokimikate 
 • omega 3-proteina

E VARFER NE:

-miell te bardhe
-sheqer TE BARDHE
-kolesterol
-yndyrna te ngopura
-gluten
-kripe te bardhe

PRITSHMERITE:

• RENIE NE PESHE deri ne 4kg ne muaj
• RRITJE E KAPACITETIT ANTIOKSIDUES
• RREGULLIM I METABOLIZMIT
• RREGULLIM I PARAMETRAVE BIOKIMIK
• ULJE E INFLAMACIONIT
• PARANDALIM & TRAJTIM I SEMUNDJEVE METABOLIKE
• Dhe me e rendesishmja …. EDUKUM!

E PERSHTATSHME PER:

• Persona qe vuajne nga sindroma metabolike (kolesterol I larte, tregliceride te larta, diabet, hipertension)
• Gra pas lindjes
• Gra ne menopauze
• Meshkuj pas te 40-ave
• Persona qe bejne jete sedentare
• Persona qe jetojne apo punojne ne zona te ndotura
• Persona me historik familjar semundjesh zemre apo tumore
• Persona te kequshqyer
• Persona me aparat tretes dembel
• Persona te apasionuar pas ushqimit

Pjata te dites

Receta te reja

Dreka dhe darka

jua sjellim kudo qe jeni