+355 4 224 8981

Salce per sallata me vaj ulliri, fasule dhe domate te thare

Mund te mbahet ne frigorifer disa dite

Publikuar më 13 Mars 2016, në Receta

Salce per sallatat

Perberesit

 • 2 kupa vaj ulliri
 • 1 qepe te njome te prere
 • 2 thelpinj hudhra te grira
 • 4 luge te medha salce soje
 • 1 kupe leng portokalli
 • 2-3 cope domate te thare
 • 1 kupe kos shtepie
 • 2 luge lekure portokalli
 • ¼ kupe leng limoni
 • 2 luge te medha mustarde
 • 1 luge te madhe nenexhik te fresket ose mente
 • 2 luge te medha fasule te kuqe te ziera
 • kripe, piper, sipas deshires

Pergatitja

Perzieni te gjithe perberesit ne nje blender dhe vendoseni ne nje shishe per ta ruajtur ne frigorifer gjate gjithe javes. Kjo salce eshte e shijshme, e ushqyeshme, dhe shkon me pothuaj cdo lloj zarzavati.